Itálie: Benátsko, Verona – 2.den

Druhý den ve slunné Itálie se nesl v duchu přesunu do zamilovaného města Romea A Julie – do Verony. Zde jsme měli i ubytování v Hotelu Ibis, což nebyl zrovna nejlepší výběr. Předtím jsme v Ibisu ještě nebydleli a slyšeli jsme na celý koncept samou chválu, tak jsme si řekli, že ho také vyzkoušíme. Bohužel tento hotel ve Veroně patřil patrně k jedněm z prvních a do renovace se moc neinvestovalo, takže pokoj připomínal interiér 80. let.

Verona je hlavní město provincie Verona v severní Itálii v oblasti Benátska. Najdete zde obrovské množství historických památek, takže milovník starých časů si zde přijde na své 🙂 Naším prvním významným cílem byl Scaligerský hrad Castel Vecchio, odkud jsme přes most Ponte di Castelvecchio přešli řeku Adige, která protéká tímto nádherným italským městem.

 

Během putování k Aréně na Piazza Bra jsme míjeli typické barevné benátské domy s nespočtem nádherných balkonů. Samotná římská Aréna se může svojí velikostí pyšnit třetím místem na světě.

Malebnými úzkými uličky jsme dorazili až na náměstí Piazza delle Erbe, na které dohlíží jeho dominanta věž Lamberti. Na náměstí je plno typických italských restaurací a také mnoho stánků s ovocem a benátskými suvenýry.

Postupnými toulky městem Verona jsme doputovali až ke světoznámé atrakci, o kterou se nevědomky postaral William Shakespeare. A to právě když jsme zasadil děj své slavné tragédie Romeo a Julie. Pro všechny zamilované je tento balkón zkrátka povinností 🙂

I z návštěvy tohoto úžasného severoitalského města vzniklo krátké video, které se shrnuje tuto nezapomenutelnou atmosféru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *