Itálie: Lago di Garda, 3. den

Nádherná krajina obklopující známé jezero oblíbené nejen mezi turisty, Lago di Garda, nás opravdu okouzlila, stejně tak, jako úžasná architektura okolních městeček.

Putování jsme začali v Peschiera del Garde, ve městě, které je schováno v pevnosti a tomu odpovídají i typické úzké uličky.

Dalším městečkem obklopeného zdmi pevnosti je známé Sirmione, které však trpí přelidněním a kam je velký problém se dostat (zejména v sezóně). I tak ale určitě stojí za návštěvu, kdo by nechtěl vidět dominantu města – hrad obklopený vodním příkopem.

Limone sul Garda je známé díky pěstování citronů, ze kterých se zde vyrábějí produkty, které je možné zakoupit v malebných obchůdkách. Také zasazení města v útesech obklopující Lago di Garda působí impozantně.

Poslední zastávkou bylo město ležící v provincii Trento, v oblasti Trentino – Alto Adige a je to městečko s tyrolskou historií, proto zde i dnes vládne italská atmosféra s příměsí rakouské. Ve městě nalezneme nádherné piazety s úžasnými památkami, ať už se jedná o pouhé domy.

 

Určitě si tuto část Itálie nenechte ujít 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *